ХАРАКТЕРИСТИКА ПОДАЛЬШОГО ЕТАПУ РОЗСЛІДУВАННЯ КРАДІЖОК З ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ

Ігор ПИРІГ

ПИРІГ І. (2022), ХАРАКТЕРИСТИКА ПОДАЛЬШОГО ЕТАПУ РОЗСЛІДУВАННЯ КРАДІЖОК З ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ, Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Спеціальний випуск № 1, 247-252

DOI: 10.31733/2078-3566-2022-5-247-252

 

Анотація. У статті автором визначено поняття подальшого етапу розслідування, окреслено та конкретизовано завдання подальшого етапу розслідування крадіжок з приватних будинків. Визначено типові слідчі ситуації цього етапу розслідування, які можуть бути сформовані таким чином: 1) підозрюваний повністю визнає свою вину у вчиненні злочину та співпрацює зі слідством; 2) підозрюваний частково визнає свою вину у вчиненні злочину, замовчує окремі епізоди злочинної діяльності; 3) підозрюваний не визнає своєї вини у вчиненні злочину, відмовляється від співпраці зі слідством.

Залежно від слідчої ситуації для забезпечення доказової інформації проводяться різні слідчі (розшукові) дії, які в загальному вигляді полягають у такому: допит підозрюваних, зіставлення їхніх показань для з’ясування ролі кожного з них у механізмі вчинення конкретної крадіжки; опитування родичів та близьких підозрюваних як свідків для отримання інформації про їхню обізнаність щодо злочинної діяльності; обшук за місцем проживання підозрюваного та можливих схованок (місце роботи, сараї, гаражі, дачі тощо); пред’явлення підозрюваного та викрадених речей для впізнання; слідчий експеримент з відтворення дій злочинців на місці події; призначення ідентифікаційних експертиз, відбір зразків для порівняльного дослідження: слідів рук, біологічного походження (кров, слина, сеча), залежно від виявлених на місці події слідів.

Також наведено перелік можливих організаційних заходів та негласних слідчих (розшукових) дій, які необхідно здійснити при розслідуванні крадіжок з приватних будинків.

Ключові слова: кримінальне правопорушення, подальший етап розслідування, типові слідчі ситуації, слідчий, слідчі (розшукові) дії.

    Посилання:

  1. Салтевський М. В. Криміналістика (у сучасному викладі) : підруч. Київ : Кондор. 2005. 588 с.
  2. Офіс Генерального прокурора України. Про зареєстровані кримінальні правопорушення та результати їх розслідування. URL : https://gp.gov.ua/ua/posts/pro-zareyestrovani-kriminalni pravoporushennya-ta-rezultati-yih-dosudovogo-rozsliduvannya-2.
  3. Пчеліна О. В. Теоретичні основи формування та реалізації методики розслідування злочинів в сфері службової діяльності : монограф. Харків : В справі. 2017. 524 с.
  4. Волобуєв А. Ф. Наукові основи комплексної методики розслідування корисливих злочинів у сфері підприємництва : дис. … д-ра юрид. наук : 12.00.09. Харків : ХНУВС. 2001. 426 с.
  5. Пиріг І. В. Поняття та характеристика етапів розслідування в криміналістиці. Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. 2021. Спец. вип. № 2. С. 163-168.
  6. Тіщенко В. В. Теоретичні і практичні основи методики розслідування злочинів: монограф. Одеса : Фенікс. 2007. 260 с.
  7. Волобуєв А. Ф. Проблеми методики розслідування розкрадань майна в сфері підприємництва. URL : http://www.adhdportal.com/book_2772_chapter_17_3.1._Ponjattja_sldcho_ situa_taetapu_rozslduvannja_khrol_v_pobudov_okremo_metodiki_rozslduvannja.html.
  8. Самсонова В. В. Криміналістична характеристика та особливості розслідування крадіжок, вчинених на території садівницьких товариств і дачних кооперативів : автореф. дис. … канд. юрид. наук : 12.00.09. Дніпро : ДДУВС. 2015. 20 с.
  9. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13.04.2012. Відомості Верховної Ради України. 2013. № 9-10. № 11-12. № 13. Ст. 88.