ПРОБЛЕМАТИКА ПРИМУСОВОГО ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПРИ ЗВЕРНЕННІ ДО ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВ У СПРАВІ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ, ЗАФІКСОВАНЕ НЕ В АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ

Олена БЛОХІНА

БЛОХІНА О. (2023), ПРОБЛЕМАТИКА ПРИМУСОВОГО ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПРИ ЗВЕРНЕННІ ДО ВИКОНАННЯ ПОСТАНОВ У СПРАВІ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ, ЗАФІКСОВАНЕ НЕ В АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ; Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, № 2, 417-422

DOI: 10.31733/2078-3566-2023-2-417-422

 

Анотація. Висвітлено проблематику примусового притягнення до адміністративної відповідальності на основі аналізу чинного законодавства і його практичного застосування відповідними органами влади, а саме досліджено закони України «Про дорожній рух» та «Правила дорожнього руху України» в розрізі порушення пунктів цих нормативно-правових документів учасниками дорожнього руху, проаналізовано статті Кодексу України про адміністративні правопорушення під час оформлення рішення щодо цього проступку органами (посадовими особами) Національної поліції у вигляді постанови про накладення стягнення та, в подальшому, законів України «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», згідно з якими в разі невиконання цих рішень відбувається здійснення примусового притягнення до адміністративної відповідальності. Викладено авторське бачення походження проблеми взаємодії механізму примусового стягнення штрафів підрозділами, які виконують цю процедуру. Запропоновано рекомендації та шляхи вирішення проблематики взаємодії між собою органів (посадових осіб) Національної поліції та органів державної виконавчої служби для спільного досягнення поставленої мети у нормативно-правовому колі законодавства.

Ключові слова: адміністративне правопорушення, примусове притягнення, виконавче провадження, адміністративне стягнення, постанова, ідентифікаційний код.

    Список використаних джерел:

  1. Блохіна О. А. Деякі аспекти модернізації примусового притягнення до адміністративної відповідальності в Україні у відповідності до європейських стандартів. Сучасні аспекти модернізації науки: стан, проблеми, тенденції розвитку : матеріали XXXI Міжнародної науково практ. конференції / за ред. І. В. Жукової, Є. О. Романенка. м. Рим (Італія): ГО «ВАДНД», 07 квітня 2023 р. 481 с. м. Рим (Італія): дистанційно, 2023. С. 100.
  2. Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80732-10#Text.
  3. Про дорожній рух : Закон України від 30.06.1993. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3353-12#Text.
  4. Правила дорожнього руху 2023. URL: https://vodiy.ua/pdr/.
  5. Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів : Закон України від 02.06.2016. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1403- 19#Text.
  6. Про виконавче провадження : Закон України від 02.06.2016. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text.
  7. Клочков В. Проблемне виконання. Перспективи реформування Державної виконавчої служби. Всеукраїнське професійне видання Юридична газета online. URL: https://yur gazeta.com/publications/practice/inshe/problemne-vikonannya.html.
  8. Конституція України від 28 червня 1996 р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр#Text.
  9. Виконавче провадження : навч. посіб. (у схемах і таблицях) (електронне видання). Львів : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2020.