ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ НОВОГО ПІДХОДУ ДО РОБОТИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ОФІЦЕРІВ ГРОМАДИ

Елеонора Скиба

Скиба Е. (2023), ФІЛОСОФСЬКІ ОСНОВИ НОВОГО ПІДХОДУ ДО РОБОТИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ОФІЦЕРІВ ГРОМАДИ;
Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, №3, 85-92

DOI: 10.31733/2078-3566-2023-3-85-92

 

Анотація. Філософія нового підходу до професійної діяльності офіцера поліції посприяла формуванню концепції суспільство – орієнтованої поліції, що зосереджена на нових вимогах: офіцери поліції та мешканці громади співпрацюють разом над створенням принципово нового підходу до сучасного способу вирішування проблем територіальної спільноти щодо створення безпечного середовища. Зусилля сучасного поліцейського офіцера громади має зосередитись не тільки і не стільки на викликах щодо вже здійсненних злочинах, скільки на попередженні правопорушень. Поліцейські офіцери громади мають опосередковано впливати на підвищення загального рівня правосвідомості через спілкування із можливими правопорушниками як виховна робота, спілкування із мешканцями громади щодо страху перед злочинністю, встановлювати партнерські відносини, спрямовувати спільні зусилля на підвищення рівня якості життя цієї громади та середовища взагалі. Філософія ця заснована на вірі, що задля досягання цих цілей поліція має розробити та запропонувати населенню новий тип відносин, який ґрунтується на розширенні ролі самого населення у вирішенні місцевих справ. Поліцейські відділки мають дозволити пересічним громадянам на свій розсуд встановлювати соціальні пріоритети та надавати певну владу щодо залучання їх зусиль на покращення якості життя у на території їх проживання. Запровадження у практичну площину такої філософії переміщує увагу та зусилля поліцейських відділків з відповідей на дзвінки громадян щодо здійсненних правопорушень у сторону адресної уваги на вирішення суспільно важливіших питань цієї спільноти та підвищення загального рівня правової культури та в результаті підвищення рівня правосвідомості.

Поліцейська діяльність в світі сучасних вимог має вирішувати завдання важливість для безпечного середовища яких постійно зростає. Для розуміння сенсу та соціального призначення професійної діяльності поліцейських офіцерів громади вони мають розуміти глибинне філософське обґрунтування цих нових вимог та розглядати проблему громадської безпеки проблем як таку, що посідає чемне місце серед суспільних цінностей, що є фундаментально важливих для виживання людини у сучасному світі. Поінформованість представників поліції із найкращими світовими здобутками у цій сфері допомагає збагачувати світосприйняття світу, розвиває навички критичного мислення, спонукає бачити внутрішню логіку розвитку подій та привчає прогнозувати наслідки тих чи інших інноваційних ініціатив.

Ключові слова: орієнтована на громаду поліція, соціальна безпека, соціальна цінність, соціальна місія поліції, громадівське поліціювання.

    Список використаних джерел:

  1. Kappeler V., Gaines L, Schaefer B. Community Policing. A Contemporary Perspective. Routledge. 2020. 638 p.
  2. Lab S., Das D. International perspectives on community policing and crime prevention. Pearson. 2002. 276 p.
  3. Proactive Policing: Effects on Crime and Communities. The National Academies Press.Washington. 2018. 408 p.
  4. Miller L., Hess K., Orthmann K. Community Policing: Partnerships for Problem Solving. 8th Edition. 2017. 528 p.
  5. Kelly W., Mears D. The Reinvention of Policing: Crime prevention, Community, and Public Safety. 2023. 300 р.
  6. Skyba, E. K, Polischuk, M. G. (2019). Legal Component of the Concept of Provision of public services. Baltic Journal of Economic Studies. 5 (n.1), 194-201. DOI: https://doi.org/10.30525/2256- 0742/2019-5-1-194-200.
  7. Cooper D. Treating Safety as a Value. Professional Safety. 2001. 46(2):17-21 https://www.researchgate.net/publication/312602989_Treating_Safety_as_a_Value.
  8. Implementation of “Community Policing” in conditions of war and martial lawhttps://www.helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/Vprovadzhennia-Community-Policing-v umovakh-viyny-ta-voiennoho-stanu.pdf. звернення 01.06.
  9. Kappeler V., Gaines L, Schaefer B. Community Policing. A Contemporary Perspective. Routledge. 2020. 638 p
  10. Pro Natsionalnu politsiyu [On National Police] : Zakon Ukrainy vid 02 lyp. 2015 roku. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19#Text. (in Ukr.).
  11. Neighborhood watch. Tools for increasing trust to the policy. URL: https://ngonetwork.org.ua/susidska-varta (access date: 20.06.2023).
  12. Project “Community police officer in Dnipropetrovsk region. URL: https://www.prostir.ua/?news=hromady-dnipropetrovskoji-oblasti-zaproshuyut-do-projektu-politsejskyj ofitser-hromady. (access date: 20.06.2023).